Domowa siłownia w dwóch prostych krokach

Bądźmy szczerzy, koszt karnetu na siłowni może czasami być znacznie wyższy niż jego prawdziwa wartość. Wraz z rozwojem treningów online prowadzonych przez Twoich ulubionych trenerów, łatwiej – i taniej – niż kiedykolwiek jest zbudować wytrzymałość i siłę w zaciszu własnego domu. Jeśli więc masz ochotę zrezygnować z miesięcznego planu fitness i zdecydować się na 100-procentową rutynę fitness w domu, musisz założyć domową siłownię, która pomoże Ci osiągnąć cele.

Znajdź odpowiednią przestrzeń

Chcesz zacząć od zaraz szlifować formę ale zastanawiasz się jak zrobić siłownię w domu? Zanim zaczniesz ćwiczyć i wykonywać burpee, musisz zdecydować, gdzie chcesz ustawić swoją domową siłownię. Miejsce powinno być wystarczająco przestrzenne na matę do jogi, czyli całą przestrzeń potrzebną do rozciągania i wykonywania podstawowych ćwiczeń. Od tego momentu dokładna ilość miejsca na domową siłownię będzie zależeć od tego, ile masz miejsca i jakie ćwiczenia chcesz wykonać. Trening z przyrządami może wymagać więcej miejsca i solidnej powierzchni podczas gdy trening jogi lub pilates potrzebuje głównie przestrzeni.

Przestrzeń zewnętrzna, taka jak obszerna weranda lub patio, może działać, jeśli pozwala na to lokalny klimat i sytuacja życiowa. A jeśli masz wolną sypialnię, puste biuro lub pusty garaż, który aż prosi się o wykorzystanie, nie znajdziesz lepszego miejsca na domową siłownię.

Zaopatrz swoją domową siłownię

Nie potrzebujesz mnóstwa sprzętu ani nieporęcznych maszyn, aby domowa siłownia była skutecznym miejscem do ćwiczeń. W rzeczywistości niektóre z najlepszych urządzeń do ćwiczeń w domu są w rzeczywistości dość małe i niedrogie. Jeśli jednak chcesz mieć siłownię z prawdziwego zdarzenia zawsze możesz zapytać znajomych czy nie chcą pozbyć się jakiegoś bardziej wysłużonego sprzętu a ty go dobrze wykorzystasz i lekko podrasujesz. Możesz również skorzystać z aukcji internetowych i odkupić używany sprzęt jeśli zależy Ci na dobrym wyposażeniu swojej siłowni. To na pewno będzie niższy koszt niż nowe sprzęty.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *