Efektywny trening! Jak go skutecznie wspierać?

Zastanawiasz się, czy do walki o wymarzoną sylwetkę włączyć suplementacje? Co właściwie ona zapewnia i co brać przed treningiem? Przede wszystkim poleca się tak zwane przedtreningówki, czyli suplementy oparte na składnikach, które wpływające na wzrost siły, wytrzymałości i energii. Dzięki temu możemy zrobić lepszy, mocniejszy no i bardziej efektywny trening. Suplementy przyjmowane zgodnie z zaleceniami producenta są w pełni bezpieczne, zatem śmiało, można po nie sięgać. Tylko, które przedtreningówki, należą do najpopularniejszych i są polecane?

Sposób na efektywny trening! Czyli, co brać przed treningiem?

Dobra odżywka przed treningowa powinna zawierać przynajmniej jeden składnik, który odpowiednio pobudzi organizm. Mogą zawierać na przykład naturalne składniki takie jak kofeina czy guarana. Bardzo często wybierana jest kreatyna, która sprzyja wzrostowi masy mięśniowej. Ponadto popularnością cieszy się beta-alanina, która również sprzyja budowaniu masy mięśniowej, jak również redukuje zmęczenie i pozwala na szybszą regenerację organizmu. Do tego w uzyskaniu lepszych efektów może pomóc regularne zażywanie argininy przed wysiłkiem fizycznym. Stwarza ona warunki do pełniejszego odżywienia mięśni. Dużą popularnością cieszą się także suplementy zawierające BCAA. Jak dowiedziono, niwelują one uczucie zmęczenia i pomagają w szybszej regeneracji.

Przedtreningówka: jak ją dawkować?

Jak, sama nazwa wskazuje odżywkę pobudzającą i wpływającą na wzrost siły, należy zażyć przed treningiem. Zwykle zaleca się ją przyjąć w przedziale od dwóch godzin do kilkunastu minut przed aktywnością fizyczną. Nigdy nie powinno to następować w godzinach późnych wieczornych. Ważne, by stosować się do wszelkich zaleceń producenta, które zawsze są wyszczególnione na opakowaniu lub dołączonej ulotce. Rodzaj suplementu zazwyczaj dobiera się indywidualnie i należy w tej kwestii mieć na uwadze poziom zaawansowania swoich treningów, a także wszelkie kwestie chorobowe, które mogą wykluczać, jakikolwiek ze składników, znajdujący się w suplemencie.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *