Top 10 gwiazd męskiego tenisa

Kilka tygodni temu ruszył kolejny sezon zmagań najlepszych tenisistów świata w ramach cyklu ATP. To dobry moment, żeby przedstawić subiektywny ranking 10 topowych tenisistów świata 2020 roku, który został przygotowany przez specjalistów ze sklepu https://amazing.pl. Oczywiście jest to ranking subiektywny, dlatego zajmowane miejsce w rankingu ATP nie zawsze będzie odzwierciedleniem tego, kto według nas znajduje się obecnie w ścisłej czołówce gwiazd męskiego tenisa ziemnego.

Listę top 10 otwiera Stanislas Wawrinka. Szwajcar zajmuje obecnie 17 miejsce w rankingu ATP, ale spowodowane jest to jego powrotem po kontuzji i faktem, że zagrał w punktowanym okresie zaledwie w 18 turniejach. Na kolejnych miejscach kolejno zdecydowaliśmy się na uplasowanie takich graczy jak: Francuz Gael Monfils, Włoch Matteo Berrettini, Niemiec Alexander Zverev oraz młody Grek Stefanos Tsitsipas. To gracze, którzy w rankingu ATP znajdują się na miejscach od 9 do 6.

5 najlepszych tenisistów świata

Obecny ranking ATP odzwierciedla doskonale, którzy tenisiści znajdują się w ścisłej światowej czołówce na świecie. Zgodnie z rankingiem, na 5 miejscu plasuje się nadzieja rosyjskiego tenisa, czyli 24-letni Daniil Medvedev. Tuż przed nim, na 4 miejscu znajduje się żywa legenda tenisa oraz obecnie najbardziej utytułowany z grających jeszcze tenisistów. Mowa oczywiście o Szwajcarze Rogerze Federerze, którego elegancja na korcie oraz niebywałe umiejętności zaprowadziły na sam szczyt.

Podium otwiera Austriak Dominic Thiem, który coraz pewniej poczyna sobie na tenisowych kortach i coraz częściej udaje mu się pokonać tenisistów z wielkiej trójki ostatniej dekady, dzięki czemu w rankingu wyprzedził już wspomnianego Szwajcara. Drugie miejsce w światowej czołówce zajmuje wieloletni lider z Hiszpanii, czyli Rafael Nadal. To specjalista od kortów ziemnych, który przez cały rok powinien toczyć zacięte boje z najlepszymi. Niekwestionowanym liderem, który w pierwszych dwóch miesiącach 2020 roku jeszcze nie przegrał meczu singlowego, pozostaje Serb Novak Djoković. Nole, jak pieszczotliwie jest nazywany, to obecnie bez wątpienia największa gwiazda światowych kortów.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *