Jak uniknąć wizyty u lekarza z powodu braku snu

Brak snu w dzisiejszym dynamicznym świecie nie jest zjawiskiem, które jest marginesem. W społeczeństwie panuje przekonanie, że środki nasenne są najskuteczniejszym sposobem walki z brakiem snu, a naturalne sposoby na sen również istnieją i są równie skuteczne. Wszechobecne stresy powodują napięcia, stajemy się mniej efektywni, a nawet potrafią doprowadzić do rozpadu rodzin. Konsekwencją takiego działania są poszukiwania lekarstw, których jakość jest bardzo wątpliwa i zamiast zastosować proste rozwiązania, które zmienią nasz rytm życia i przy okazji obędzie się bez zbędnego wydawania pieniędzy. Poniższe rozwiązania są proste, a zarazem efektywne, zachęcamy do lektury!

Sposoby na uniknięcie niewyspania

Zacznijmy od prostego rozwiązanie, które zapewni Ci większy komfort podczas spania – sypialnia i klimat w niej panujący. Jeżeli czujesz, że nie wysypiasz się dzięki łóżku na którym śpisz, to je po prostu zmień. Zadbaj również o to, aby Twój pokój w którym nocujesz miał odpowiednią temperaturę; niezbyt zimną i gorącą; również postaraj się ją wyciszyć. W przypadku gdy nadmiernie stresujesz się przed snem, zrób coś co nie będzie absorbowało uwagi i odciągnie nas od stresów, czyli obejrzenie programu w TV czy przeczytanie książki.

Na jakość snu wpływa nie tyle to, co zrobisz przed samym snem, jak to, co zrobisz parę godzin przed snem, czyli nasza aktywność fizyczna, jak i jakość posiłku; zadbaj aby był lekki i nie nasycony ciężkimi potrawami uzupełnione sosami. Mamy nadzieję, że dla Ciebie jasnym jest to, że nie powinieneś spożywać alkoholu przed procesem zasypiania, ponieważ pogarsza jakość snu, szczególnie w drugiej fazie. Ponadto ściska nasze mięśnie, co doprowadza do chrapania oraz mogą wystąpić objawy bezdechu.

Środki nasenne mogą Ci pomóc, ale nie sięgaj po nie, gdy naturalne sposoby na sen zawiodą. Nadmierne zażywanie tabletek czy proszków sprawi, że możesz czuć się zirytowany następnego dnia, jak i czuć zmęczenie. Te medykamenty zawierają często środki przeciwhistaminowe, powodujące właśnie ospałość w kolejnych dniach i aby zasypiać, trzeba zwiększać dawkę, co w konsekwencji może doprowadzić do uzależnienia.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *